Saue K kevad24 Taal Taal A4 1

Saue Muusikakool alustas Saue Gümnaasiumi ruumides tegevust 1996, 6 õpetaja, 4 eriala ja 28 õpilasega.
20. jaanuaril 2014 avati Saue Muusikakooli uued ruumid. Vaata veel

Hetkel töötab muusikakoolis 33 inimest. Erialade ja õppevormide valik on lai: klaver, viiul, tšello, kitarr, akordion, kannel, trompet, tromboon, tuuba, klarnet, saksofon, flööt, fagott, basskitarr, löökpillid, laul. Lisaks erialaõppele tegutseb puhkpilliorkester, jazzansamblid, tütarlaste vokaalansamblid, noorte meeste koor ja poistekoor, kus neljas eri tasemega kooris laulab kokku ca 190 poissi. Kooli eripäraks on rütmimuusika õppesuund. Erinevad eelõppe vormid võimaldavad kõigil soovijatel pillimängu kogemuse saada.

Saue Muusikakool korraldab igal aastal palju erinevaid kooli, linna, maakonna ja rahvusvahelisi üritusi ning kontserte. Samuti viiakse läbi erinevate erialade Loode- Eesti regiooni instrumentaalkonkursse.
Kooli pikimaks traditsiooniks on alates 1998 a-st korraldatavad "Loomingu ja Improvisatsiooni Päevad" ja aastast 2003 toimuv Rahvusvaheline Noorte Rütmimuusika festival "Visioon" www.noortejazz.ee. Igal aastal osaleb juunikuus toimuval festivalil noori muusikuid üle kogu maailma.

Kooli algatusel ja eestvedamisel toimub alates 2002 a-st kontsertide sari „Saue Kontserdisügis“, kus tänaseks on esinenud ligi 70 kollektiivi ja solisti. Projekti viiakse läbi koostöös MTÜ Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestriga ning Saue linna kultuuritoetuste programmi, Eesti Interpreetide Liidu ja Kultuurkapitali toel.

17. novembril 2005 avati Phare CBC 2002 Town Twins Programmi toel "Saue Muusikakooli Dzässistuudio", kus on kaasaegne salvestustehnika, avar prooviruum (mida kasutatakse regulaarselt orkestri ja jazzbändide harjutusruumina) ning hea akustikaga löökpilliklass. Stuudio ruumides korraldatakse ka muusikakooli väiksemaid kontserte, meistriklasse ja seminare.
Igal aastal toimuvad mitmed koolidevahelised projektid. Üheks toredaks traditsiooniks on sõpruskontserdid Saku Muusikakooliga. Lisaks teeb muusikakool koostööd ka Saue linna sõprusomavalitsustega ning erinevate koolidega välisriikidest.

Aastast 2000 osaleb kool aktiivselt Harjumaa orkestrite tegevuses ja on üks MTÜ Harjumaa Noorte Puhkpilliokestri asutajatest. Saue Muusikakoolis toimuvad igal aasta maakonna orkestrite õppepäevad ja kontserdid, kus osalevad õpilased ja õpetajad 14 Harjumaa omavalitsusest. Laulupeo aastatel toimub Harjumaa Puhkpillipäev, kus on osalenud üle 400 puhkpillimängija. www.hnpo.ee
Lisaks puhkpillimuusikale korraldatakse Harjumaa Keelpilli- ja Sümfooniaorkestri proove, laagreid ja kontserte.