17. oktoobril toimus klaveriosakonna traditsiooniline etüüdide konkurss „Nobenäpp 2017“. Esimene sellenimeline üritus toimus juba 2008 sügisel, seega valisime oma parimaid mängijaid juba kümnendat korda.

Kõik kontserdid on olnud väga erinevad, aga rõõm on tõdeda, et klaveriosakonna õpilaste arv on selle aja jooksul kasvanud ja tänavune kontsert näitas, et ka õpilaste üldine mängutase on ühtlustunud ja suuremaid ebaõnnestumisi ei olnud. Kõik võistumängimises osalenud õpilased mängisid ühe klassikalise etüüdi ja lisaks pop- või džässistiilis pala. Õpetajad hindasid esitusi 10-palli süsteemis ja selle tulemusena selgusid tublimad.

II klassi õpilaste arvestuses pälvis Nobenäpp 2017 tiitli Hanna-Leen Keerov (õp Marina Jurtšenko). Hanna-Leeni esituses meeldis mulle eriti see, et lood olid mängitud väga karakteerselt, terviklikult ja muusikaliselt arusaadavalt. Selles grupis said kiituskirjad kogu kava hea esituse eest Siim Joonas Liive ja Liset Varvas (mõlemad õp M. Jurtšenko). Ühe pala väga toreda esituse eest tõstsime esile Karoliine Alamaa (õp Tiina Kalvet).

III klassi õpilaste seas sai Nobenäpu tiitli Villem Vahtras (õp T. Kalvet), tema esitust oli väga põnev kuulata, selles oli iseloomu ja palju erinevaid kõlavärve. Kiituskirja kogu kava eest andsime Aleksander Aderile (õp. M. Jurtšenko) ja kiituskirja ühe pala eest Nora Getter Uibukantile (õp Elina Seegel).

Vanemas grupis (IV-VI) klass andsime võrdsete punktide alusel välja kaks Nobenäpu tiitlit – Mirtel Kõluvere (õp T. Kalvet) ja Daniil Emilian Zakurakin (õp E. Seegel). Mirteli esitus oli selge, arusaadav ja väga korrektne, Daniil mängis nõudlikke teoseid ja sai sellega toredasti hakkama. Kiituskirja pala eest sai Martin Rõigas (õp T. Kalvet).

Tänan kõik tublisid mängijaid ja nende õpetajaid, samuti kuulajaid, kes on igal kontserdil olulised, sest nende rõõmuks üritame ikka ja ikka paremaks saada!

Elina Seegel,
Saue Muusikakooli klaveriosakonna juhataja