Saue K sygis23 A4 3mmbleed 1 1

SMK pillid

Visioon 2023 logo

Impropäev 23 event

Sandra Kalmann
Saue Muusikakooli õpetaja

Esimesel oktoobril tähistati rahvusvahelist muusikapäeva. Sellist muusikat täis päeva tähistatakse 1975. aastast, kui legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin kutsus üles sel päeval meenutama, milline oluline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

Muusikapäeva näol on tegemist heatahte projektiga, kus kõik muusikaud esinevad tasuta ja ka kontserdid toimuvad külastajatele tasuta. Eesmärgiks on propageerida muusikakultuuri ja muusika haridust ning tutvustada, milline on muusiku amet.

Saue Muusikakool korraldas teist aastat muusikapäeva puhul põneva muusikat täis päeva, mis algas kontserdiga Saue Gümnaasiumis. Trepikontsert toimus koolis 30. septembril ja pikal vahetunnil said õpilased kuulata muusikakoolis õppivate laste esinemist ning seda, kuidas erinevad pillid kõlavad. Koolis esinesid Hanna Leen Keerov ja Laura Toomsalu (klaver) õp Marina Jurtšenko, Kadi Erendi (viiul) kl. Priidik Purga, õp Juta Ross, Karoliine Alamaa ja Mirtel Kõluvere (klaver) õp Tiina Klavet, Paula Ojala (kitarr) õp Iljo Toming.

Samal õhtul toimus Saue Kontserdisaalis kontsert, kus oli võimalik kuulata muusikakooli vilistlasi ja õpetajaid. Kui tavaliselt esineva kooli kontsertidel õpilased, siis muusikapäeva kontserdil on tavaks saanud see, et õpetajad esinevad soolonumbrite, duode või suuremate kooslustena. Väga ilusaks tavaks on muutumas vilistlaste kaasamine. Põnev on kuulata ja näha, mis on saanud kooli lõpetajatest, kes kuskil õpib või mis muusikasuuna on valinud. Nii oli esindatud rütmimuusika suund, popmuusika, kantri ja loomulikult klassikaline pool.

Aitäh: Holger Marjamaa (jazzklaver), Aleksander Paal (saksofon), Eve Pärnsalu (laul), Martin Eero Kõressaar (bass), Janno Tomingas (trumm), Iljo Toming (kitarr), Leemet Onno & Co, Tatjana Tsitovitš (klaver), külisesineja Peterburist Aleksandr Pashkov (klaver), Kadri-Ann Nuut (fagott) ja Erki-Andres Nuut (klaver), Carol Männamets (laul), Katrin Naan (klaver), Anna Vibe (jazzklaver), Inge Lehto (klaver), Kitarriansambel – Helena Anni, Martin Saar, Iljo Toming, Gertrud Soone ja Paula Ojala, kooli vilistlaste bänd – laul Kristel Palts, klaver Inge-Helene Pello, trummid Janno Tomingas, bass Kaarel Liiv.

Kuna kontsert oli tasuta, siis külastajad võisid teha annetusi koha peal või ülekandega kooli kontole. Selle raha eest täiendatakse kooli pilliparki. Eelmise aasta annetustest toetati fagotiino ostmist – tegemist on väga kalli ja peamiselt käsitööna valminud pilliga.

Täname annetajad:
1. Maie Särak
2. Reet Tammel?
3. Margus Tähepõld
4. Kertu Madelene Ladva
5. Sirje Kesa
6. Silve ja Andres Kaiv
7. Kaire Veinthal
8. Margit Ots
9. Milvi Metsoja
10. Tiiu Siidirätsep
11. Daniel Bakler
12. Andrus Oruste
13. Kairi Kümnik
14. Laura-Liisa Kümnik
15. Kaimo Käärmann-Liive
16. Kristiina Liive
17. Riina Lepik
18. Juhan ja Elviira Povel
19. Herman-Erik Isop
20. Arvo Metsoja
21. Kristin Soone
22. Mati Kanter
23. Sandra Kalmann

  

Arno

 

haridusmin 3lovi est

EML Parim Noor Instrumentalist RGB

EML Igal Lapsel Oma Pill RGB