Traditsioonilise professionaalmuusika sari „Kontserdisügis“ on saanud alguse juba 2000.aastal. „Kontserdisügis“ kutsuti ellu, et arendada kontserditraditsioone Sauel, tutvustada ja populariseerida muusikakooli õpilastele professionaalset muusikakultuuri.

Ürituse eesmärk on tutvustada erinevaid interpreete, muusikastiile ja heliloomingut. Kokku on aset leidnud 77 kontserti, aastas toimub neid tavaliselt neli või viis. „Kontserdisügis“ elavdab Saue linna ja naabervaldade kultuurielu laiemalt. Kõik „Kontserdisügise“ üritused toimuvad elanikele, õpilastele ja külalistele juba armsaks saanud Saue linna Kontserdisaalis, kus asub ka 2005.aastal soetatud „Estonia“ klaver. Tänavu on kavas viis kontserti, kus pakutakse erinevate ajastute muusikat, tutvustatakse noori interpreete ja uusi ansambleid. Esinejate seas on samuti tuntud ja kogenuid professionaale ning soliste. Tavapilet maksab 5 eurot, kuid õpilastele on sissepääs tasuta. Projekti korraldatakse koostöös MTÜ Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestriga ning üritust toetavad veel Eesti Kultuurkapital, Saue linn ja Saue Muusikakool.

Avakontserdil 13. septembril esitleme Kirke Karja kvartetti.
Kirke Karja kvartett alustas musitseerimist 2015. aasta kevadel. Kes veel ei tea, siis Kirke Karja on noor Eesti pianist ja helilooja. Lisaks aktiivsele kontserttegevusele töötab Kirke Karja Saue Muusikakoolis rütmimuusika osakonnas jazzklaveri õpetajana. Samuti astus Kirke tänavu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktoriõppesse. Kvartett esitab omaloomingut, milles annavad värvi kollaažilikud fragmendid 20. sajandi tuntud heliloojate töödest. Käesoleva aasta varasuvel ilmus kvartetilt ka debüütalbum, mida esitleti minituuril Rootsis. Ansambel eksperimenteerib erinevate parameetritega, nagu vaikus ja müra, keerulised rütmistruktuurid ning harmooniajärgnevused, polütonaalsused ja minimalistlikud võtted, elektroonika ning akustilised kõlad. Seda kõike toetab iga muusiku erinev taust ja muusikaline maitse. Lisaks Kirke Karjale kuuluvad ansamblisse veel kitarrist Kalle Pilli ja trummar Karl-Juhan Laanesaar. Kontserdi muudab eriliseks ka see, et koosseisu kuulub Saue Muusikakooli vilistlane, bassist Martin-Eero Kõressaar. Tore on armsaid ja andekaid noori taas kodulinnas musitseerimas näha ja kuulda!

Järgmine üritus toimub reedel, 30.septembril kell 18.30. Heategevuslik kontsert on pühendatud ülemaailmsele Muusikapäevale. Siis esinevad Saue Muusikakooli õpetajad, vilistlased ja külalised. Kontsert on tasuta, kuid kes soovib, võib teha annetuse. Annetustest kogutud raha läheb muusikakooli pillide soetamiseks. Saue Muusikakoolile pillide ostmist saab toetada ülekannetega Saue Linnavalitsuse arveldusarvele EE53 2200 0011 2015 5821 selgitusega „muusikakooli pillid“ või annetusena 30.septembri kontserdil kohapeal.

Kontserdisarja kavas on soolokontsert teisipäeval, 11.oktoobril kell 18.30. Sellel aastal esitleme Saue publikule Eesti tuntud pianisti ja pedagoogi Mati Mikalaid. Mati Mikalai tutvustab esitatavaid teoseid ja räägib heliloojate eludest.

Tavapäraselt tutvustame jazz- ja improvisatsioonilist muusikat 8.nobembril kell 18.30. Suur rõõm on tutvustada Eesti noort ja andekat lauljat Linda Kanterit. Linda on Saue Muusikakooli pop-jazz osakonna vilistlane. Saue Kontserdisügisel astub ta üles koos selleks kontserdiks kokku pandud projektansambliga. Esitamisele tuleb omalooming ning lemmikteosed.

Kontserdisarja lõpetab Kammerkontsert reedel, 2 detsembril kell 18.30.
Saue Kontserdisügise lõppkontsert on eriline koosseisu poolest. Tutvustame publikule Kiili Vanamuusika ansamblit, mida juhendab tuntud pedagoog ja flöödimängija Heili Meibaum. Kiili vanamuusika ansambel on tegutsenud 13 aastat. Saue Kontserdisügisel astub ansambel üles koos professionaalmuusikute laulja Tõnis Kaumanniga ja hispaanlasest trompetimängija Jose Antonio Page Ramirez´ga.

Infot kontsertide kohta saab lugeda Saue Muusikakooli kodulehel www.sauemk.edu.ee ja Saue Sõnas.

Tere Tulemast kontsertidele ja häid muusikaelamusi!

Kristiina Liivik
Projektijuht