Laupäeval, 9. aprillil toimus Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis IX Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud poistekooride võistulaulmine. Algselt oleks see pidanud toimuma 34 koori osalusega juba 2020. aastal, kuid tuli viiruse tõttu edasi lükata. Nüüd, kaks aastat hiljem, oli osalemas 13 poistekoori üle Eesti. Võistulaulmine toimus neljas erinevas kategoorias: kolmehäälsed poistekoorid, kahehäälsed poistekoorid (stuudiote ja muusikakallakuga koolikoorid), kahehäälsed poistekoorid (tavakoolide poistekoorid) ja ühehäälsed poistekoorid.

Saue pk 2022 Tartus 1
Esitusi hindas kolmeliikmeline žürii koosseisus koorijuht Maarja Soone, Vanemuise Teatri solist Karmen Puis ja helilooja Riho Esko Maimets.
Žürii hinnangul olid kõik koorid väga tublid, sest ettevalmistus keerulistes oludes on nõudnud nii dirigentidelt kui lauljatelt suurt pingutust.
Saue Poistekoor osales kolmehäälsete poistekooride kategoorias, kus saavutas 2. koha. Koori juhatas Elviira Alamaa, klaveril saatis Priidik Purga ja koormeister oli Anne-Ly Rõuk.
Lisaks võistulaulmisele said poisid sel päeval nautida vaba aega Eesti Rahva Muuseumis.