SMK pillid

Impropaev21 page 001

Screenshot 2021 02 26 at 21.29.35

Edastame teile Terviseameti soovitused seoses korooniaviiruse levikuga.

Koolivaheajl käisid paljud kooliõpilased ja ka lasteaialapsed reisil. Reisil viibinute hulgas on kindlasti ka neid, kes käisid

HiinasPõhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), JaapanisSingapurisLõuna-KoreasIraanis,

kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid. Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet paluda lastevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides,

võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit.

 

Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

Juhul kui te jätate lapse koju eelnimetatud põhjusel (eelnenud reis riskipiirkonda), palume sellest teavitada ka muusikakooli ning esitada vastav teavitus lapsevanema poolt.

COVID-19 iseloomustuse ja korduvalt kippuvad küsimused koos vastusetega on leitavad Terviseameti kodulehel https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

Olukord ei nõua erakorralisi meetmeid koolides ja koolieelsetes lasteasutustes, kuid arvestades
grippi haigestumise hooajalist tõusu, pöörame olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele ning soovitame seda teha ka kodus ning töökohtadel:
• Kvaliteetse siseõhu tagab tõhus ja töötav ventilatsioon. Ventilatsioon peab olema töökorras ja regulaarselt nõuetekohaselt hooldatud.
• Ruume tuleb tuulutada regulaarselt, soovitav iga tunni lõppemisel vähemalt 10 minuti jooksul;
• Korraldada igapäevaselt märgkoristus, koristamisel pesta pingid/lauad, ukselingid, söögilauad jmt nõuetekohaste pesemis-/ desinfitseerimisvahenditega;
• Mööblit, riiuleid, radiaatoreid puhastada kaks korda nädalas;
• Igapäevaselt puhastada ja desinfitseerida tualettruumi sisustus ja pinnad;
• Tualettruumid varustada piisavas koguses kätepesuvahendiga ning paigaldada jalaga avatavad jäätmekonteinerid. Käsi tuleb kuivatada paberrätikuga või automaatkuivati abil.

Lisaks soovitame pesta sagedamini käsi: peale avalikust kohast (kauplused, ühistransport, lasteasutused, töökohalt jne) tulekut, peale tualeti kasutamist, peale seda, kui on kasutatud palju ukselinke, käsipuid jms, peale aevastamist, nuuskamist ja köhimist. Rääkida lastele, et võimalikult vähe katsuda nägu kätega: mitte toppida käsi suhu või suu juurde, hõõruda silmi, nokkida nina.

Paanikaks pole põhjust, kuid hoolikam hügieenireeglite järgimine aitab vähendada kõigi talviste viirusnakkuste levikut. Püsigem terved!

  

Arno

 

haridusmin 3lovi est

EML Parim Noor Instrumentalist RGB

EML Igal Lapsel Oma Pill RGB